איך זה עובד?

טכנולוגיית NPBI –  יוניזציה דו קוטבית – הינה פתרון מתקדם מוכר ובטוח לניקוי אוויר בתוך מבנים מסחריים ופרטיים. הטכנולוגיה עושה שימוש ביונים חיוביים ושליליים, שהינם תוצר טבעי הנמצא גם בריכוזים שונים בטבע.

הטכנולוגיה משתמשת במחטים עשויות סיבי פחמן. ברגע שאוויר זורם פוגש את סיבי הפחמן, אלו יוצרים ריכוז גבוה מאד של יונים חיוביים ושלילים הנעים עם זרם האוויר ומתפשטים בחלל המוגן. היונים הנוצרים מתחברים לחלקיקים, אלגרנים ומזהמים אחרים. התנועה מייצרת רצף של צירופי חלקיקים. כך שהחלקיקים גדלים ומונחתים מן האוויר, שנשאר נקי.

היונים, הנמצאים בחלל החדר, מפרקים גם מזהמים וגזים שונים כגון אמוניה, סקסטין, ופורמלדהיד המשוחררים כדרך קבע מרהיטים, צבעים וציפויים, חומרי ניקוי ועוד. המטען החשמלי של היונים מושך את המולקולות ומפרק אותן למרכיבים בטוחים לנשימה כמו חמצן, חנקן ואדי מים.

בנוסף יש ליונים חיוביים ושליליים גם אפקט מיקרו ביולוגי על מחוללי מחלות. היונים מעקרים וירוסים וחיידקים שונים, ובכך מחטאים את החלל המוגן ומונעים הדבקות. אפקט דומה מבצעת המערכת לחיסול פטריות ועובשים בכל החלל המוגן.

הפטנט של חברת Global Plasma Solutions מאפשר ייצור כמות יונים אדירה. ההתקנה של המערכות פשוטה ואפשרית על כל מערכת מיזוג או אוורור. כל זאת ללא חומרים כימיים, מסננים או רכיבים מתכלים כגון מנורות.

ניתן לגלול את הטבלה ימינה ושמאלה לצפיה בנתונים

השוואת טכנולוגיית NPBI מול טכנולוגיות טיהור אוויר אחרות

UV-PCOULTRAVILET
(UV)
CARBON BHEPA
FILTERS
CORONA
DISCHARGE
Other BPIO2Prime
NPBI
 
NoYesNoNoYesYesNoneProduces Harmful
Byproducts
NONONOYesYesYesYesReduces Airborn
Particles
YesNoCapturesNoYesYesYesDestroys VOCs
YesYesCapturesNoYesYesYesKills Pathogens
NoNoNoNoYesYes30%Reduces Energy Cost
N/AN/AN/AN/ANoNoYesUL 2998 No-Ozone Certified
NoNoNoNoYesYesYesTreats In-Room Air
NoNoNONoNoNoNoYesNo Replacement Parts
NoNoNoNoNoNoYesAuto-Cleaning
NoNoNoNoNoNoYesSimple to Install
NoNoNoNoNoYesYesLow Total Cost