הנחיות ASHRAE לפתיחת מוסדות חינוך בזמן מגפת הקורונה

טיהור אוויר במוסדות חינוך בזמן מגפת הקורונה – המלצות ASHREA

מגפת הקורונה החלה את התפשטותה בתחילת שנת 2020 ואיתה הגיעו אתגרים חדשים ומורכבים לעולם כולו. הצורך בריחוק חברתי מקשה על כמעט כל פעילות בחיי היום יום שלנו ואנו נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים ויעילים על מנת להקטין תחלואה ולמנוע את התפשטות הוירוס.

ידוע לנו כי אמצעי מניעה פסיבים כגון מסכה והיגיינה נותנים הגנה מסויימת אך לא מספקת. אמצעים אלו דורשים משמעת שלא בהכרח אפשרית או קיימת אצל כלל האוכלוסיה – דוגמא אחת היא ילדים צעירים.
אחד האתגרים הקיימים היום במניעת התחלואה היא מניעת הדבקה בבתי ספר ומוסדות חינוך. במוסדות החינוך ובכיתות קשה מאוד לשמור על ריחוק חברתי, במיוחד בגנים ובבתי הספר היסודיים.
למרות שאנו יודעים שילדים צעירים נוטים לחלות פחות בקורונה, עדיין יש מקרי התפשטות של הנגיף במוסדות חינוך. גם אם לא היתה הדבקה בפועל, מספיק חולה קורונה אחד בכיתה כדי להכניס 30 משפחות לבידוד, עם כל הנזק שמשתמע מכך לילדים ולהורים.

ההבנה שאמצעים פאסיביים נותנים מענה חלקי הביא לחיפוש אחר פתרון יעיל יותר. פה נכנסות מערכות טיהור האוויר לתמונה. מערכות טיהור אוויר, בעלות טכנולוגיות שונות, מציעות פתרון יעיל להגנה על החללים סגורים.
ישנן מגוון טכנולוגיות טיהור אוויר – יוניזציה, מסננים ופילטרים למיניהם, טכנולוגיית UV ועוד. לכל טכנולוגיה יתרונות וחסרונות והתאמתן לחלל ולדרישות חשובה ביותר.

ההנחיות של ארגון ASHRAE לפתיחת מוסדות החינוך בזמן מגפת הקורונה כוללות כעת מערכות יוניזציה כחלופה למסנני UVC. טכנולוגיית NPBI (יוניזציה דו קוטבית) מומלצת ע"י הארגון כטכנולוגיה הנותנת פתרון לבעיה ללא צורך בהחלפת מערכות המיזוג הקיימות.
טכנולוגיית NPBI של GPS מטהרת את האוויר ממגוון רחב של מזהמים ובמקביל משפרת את כושר הסינון של מסנני מערכות המיזוג (MERV)

יתרונות טכנולוגיית NPBI אל מול טכנולוגיות אחרות:

  • פתרון אקטיבי המאפשר טיהור האוויר בחלל כולו – היונים מגיעים למזהמים הנמצאים בחלל המוגן ולא ההיפך.
  • טיפול מוכח במגוון רחב של מזהמים בו זמנית (וירוסים ופתוגנים, חלקיקים מרחפים, ,VOC בקטריות ועוד).
  • התקנה פשוטה על כל מערכת מיזוג/ אוורור/ חימום קיימת.
  • ללא צורך בתוספים כגון פילטרים או כימיקלים.
  • צמצום תחזוקת מערכות המיזוג ושיפור הביצועים שלהן.
  • בטוח לשימוש לאדם ולסביבה.

מערכת טיהור האוויר של Global Plasma Solutions פועלת בשיטת NPBI. הטכנולוגיה קיימת משנת 2010 ומערכות החברה מותקנות במאות בתי ספר ומוסדות חינוך.
GPS מאושרת לפי לתקן UL2998, אינה פולטת גז אוזון ובטוחה לשימוש, גם בסביבת ילדים.
לאחרונה, בוצע ניסוי במעבדה מאושרת FDA, בו הוכח כי מערכת GPS מנטרלת את וירוס הקורונה בחלל סגור תוך דקות, ביעילות של 99.8%.

טיהור אוויר במוסדות חינוך

 

לסיכום:

שימוש במערכות טיהור אוויר של חברת GPS כאמצעי אקטיבי לטיהור אוויר במוסדות חינוך יתן את הפתרון האפקטיבי ביותר לצמצום התחלואה ומניעת התפשטות וירוס הקורונה.
מלבד היעילות של המערכת, טכנולוגיית NPBI בטוחה לשימוש, היא אינה גורמת לנזקים ישירים או עקיפים לאדם ולסביבה ונותנת שקט נפשי.
טיהור אוויר במוסדות חינוך, במיוחד במוסדות החינוך של הגילאים הצעירים הוא פתרון אמין שיאפשר חזרה לשיגרה בבטחה.

רוצים לשמוע עוד?

ליחצו כאן
השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם.