כך טכנולוגיית NPBI פועלת

NPBI – Needle Point Bi-Polar Ionization הינה טכנולוגיה מתקדמת, מוכרת ובטוחה לניקוי וטיהור אוויר בתוך מבנים מסחריים ופרטיים. הטכנולוגיה עושה שימוש ביונים בעלי מטען חיובי ושלילי שהינם תוצר טבעי הנמצא גם בריכוזים שונים בטבע.

הטכנולוגיה משתמשת במחטים עשויות סיבי פחמן. ברגע שאוויר זורם פוגש את סיבי הפחמן, אלו יוצרים ריכוז גבוה מאד של יונים טבעיים הנעים עם זרם האוויר ומתפשטים בחלל המוגן.

היונים הנוצרים מתחברים לחלקיקים כגון אבק, אלרגנים ומזהמים אחרים ונוצר תהליך של אגלומרציה או התקבצות – חלקיקים מיקרוניים מתקבצים זה עם זה. כתוצאה מכך, החלקיקים, שהתקבצו לכדי חלקיק גדול יותר, אינם מצליחים לחדור את מערכות הסינון.

היונים הטבעיים מפרקים גם מזהמים וגזים שונים כגון אמוניה, סקסטין, ופורמלדהיד המשוחררים כדרך קבע מרהיטים, צבעים וציפויים, חומרי ניקוי ועוד. המטען החשמלי של היונים מושך את המולקולות ומפרק אותן למרכיבים בטוחים לנשימה כמו חמצן, חנקן ואדי מים.

בנוסף, יש ליונים הטבעיים אפקט מיקרו ביולוגי על מחוללי מחלות. היונים מעקרים וירוסים וחיידקים שונים, ובכך מחטאים את החלל המוגן ומונעים הדבקות. אפקט דומה מבצעת המערכת לחיסול פטריות ועובשים בכל החלל המוגן.

הפטנט של חברת Global Plasma Solutions מאפשר ייצור כמות אדירה של יונים טבעיים. ההתקנה של המערכות פשוטה ואפשרית על כל מערכת מיזוג או אוורור. כל זאת ללא חומרים כימיים, מסננים או רכיבים מתכלים כגון מנורות.

ניתן לגלול את הטבלה ימינה ושמאלה לצפיה בנתונים

השוואת טכנולוגיית NPBI מול טכנולוגיות טיהור אוויר אחרות

UV-PCOULTRAVILET
(UV)
CARBON BHEPA
FILTERS
CORONA
DISCHARGE
Other BPIO2Prime
NPBI
 
NoYesNoNoYesYesNoneProduces Harmful
Byproducts
NONONOYesYesYesYesReduces Airborn
Particles
YesNoCapturesNoYesYesYesDestroys VOCs
YesYesCapturesNoYesYesYesKills Pathogens
NoNoNoNoYesYes30%Reduces Energy Cost
N/AN/AN/AN/ANoNoYesUL 2998 No-Ozone Certified
NoNoNoNoYesYesYesTreats In-Room Air
NoNoNONoNoNoNoYesNo Replacement Parts
NoNoNoNoNoNoYesAuto-Cleaning
NoNoNoNoNoNoYesSimple to Install
NoNoNoNoNoYesYesLow Total Cost